Co leczymy?

  • zespół łokcia tenisisty i golfisty
  • po urazach
  • po operacjach

Łokieć tenisisty/golfisty

Są to zespoły bólowe, które podobnie jak w przypadku barku, wymagają dokładnej diagnostyki i określenia przyczyn powstania bólu. Ból lokalizuje się po stronie bocznej/przyśrodkowej stawu i może rozchodzić się po przedramieniu lub obejmować staw. Przyczyną powstania „łokcia tenisisty/golfisty” są często powtarzające się ruchy o dużej intensywności lub natężeniu.

Podobne objawy mogą występować przy problemach wynikających z zaburzeń w odcinku szyjnym kręgosłupa, dlatego też należy te schorzenia zróżnicować. W tym celu zbierany jest dokładny wywiad (rodzaj wykonywanej pracy, najczęściej powtarzane ruchy) oraz przeprowadzana jest kompleksowa ocena postawy ciała.

W celu eliminacji dolegliwości bólowych rekomenduje się terapię manualną oraz zabiegi fizykalne, natomiast dla zniesienia przyczyny powstania bólu, zaleca się wykonywanie indywidualnie dobranych ćwiczeń oraz korektę wzorców ruchów.

Co mi pomoże?

Po urazach i zabiegach operacyjnych - w pierwszych etapach rehabilitacji, w celu eliminacji bólu, zalecane jest wykonywanie terapii manualnej oraz zabiegów fizykalnych.

Pacjent otrzymuje wskazówki co do wykonywania prostych ćwiczeń domowych w zakresach bezbólowych, co stanowi ważny aspekt rehabilitacji zapobiegający powstawaniu zrostów, odbudowujący zakres ruchu, a w późniejszych etapach wspomagający odbudowę siły i masy mięśniowej.