Poznaj zespół specjalistów, którzy uśmierzą Twój ból

 

Poznaj nasz zespół!

designed by freepik.com

mgr Joanna Szruba

Od początku mojej drogi zawodowej jestem związana z dziećmi.

Chcąc spełniać oczekiwania rodziców, a przede wszystkim ich podopiecznych przeszłam liczne kursy i szkolenia. Do
najważniejszych należy Kurs NDT Bobath, pozwalający mi pracować z dziećmi z ciężkimi
zaburzeniami neurologicznymi, ortopedycznymi, z dziećmi z chorobami genetycznymi oraz z
wadami postawy oraz kolejny stopień kursu NDT Bobath Baby, uprawniający mnie do pracy
z niemowlętami, w tym wcześniakami z różnymi zaburzeniami rozwoju psychoruchowego.


Brałam również udział w licznych szkoleniach, dzięki którym nauczyłam się HOLISTYCZNEGO podejścia do moich pacjentów.

Zdaję sobie sprawę, że problemy rozwojowe czy choroba dziecka wiąże się z ogromnym
stresem zarówno dla rodziców jak i samego dziecka.

Robię wszystko by moja terapia była
przede wszystkim skuteczna ale staram się również by była przyjazna dla dziecka i pomocna
dla rodziców.

 

Prywatnie jestem mamą Tomka i Ludwika.

mgr Magdalena Czauderna

Kierownik d/s administracyjnych

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz studiów menadżerskich MBA

Uwielbiam podróże te małe i duże. Polowanie na zorzę polarną, walka z wiatrem na plażach Tarify czy wędrówki po Mezopotamii to coś, co zdecydowanie uwielbiam. Zimą na nartach, a cieplejszą porą możecie mnie spotkać na spacerze z moimi psiakami (których tak się jakoś stało, że mam aż trzy).
 

dr Urszula Biernat

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego imienia Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, na kierunku wychowanie fizyczne ze specjalizacją w rehabilitacji ruchowej.

W 2016 roku uzyskałam stopień Doktora w zakresie rehabilitacji ruchowej.

 

mgr Kamil Kublin

Fizjoterapeuta specjalizujący się w rehabilitacji pacjentów z kontuzjami narządu ruchu oraz urazami sportowymi. Obecnie doktorant na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Pracą zawodową od początku związany z Rehabilitacją św. Łukasza. W kręgu zainteresowań zawodowych zajmuję się oceną stanu funkcjonalnego oraz rehabilitacją pacjentów po operacjach narządu ruchu takich jak: artroskopie, rekonstrukcje więzadeł i chrząstki stawowej oraz naprawy łąkotek, ale także po urazach sportowych jak kontuzje mięśniowo-ścięgniste, skręcenia stawów czy chondromalacje.

 

mgr Jakub Pilch

W fizjoterapii najbardziej interesuje mnie problematyka związana z zespołami bólowymi kręgosłupa i codziennymi przeciążeniami narządu ruchu.

Po godzinach pracy można mnie spotkać na próbie zespołu, w którym gram na gitarze lub na spacerze z dwoma schroniskowymi kundelkami.

 

  mgr Bartosz Szruba

  Jestem spełnionym fizjoterapeutą, ponieważ udało mi się połączyć moje dwie pasje, jakimi są sport i medycyna. Stażem najstarszy członek zespołu  Rehabilitacji św. Łukasza. 

  Jestem dumnym mężem i ojcem dwójki chłopaków. Moją żonę poznałem na studiach, też jest fizjoterapeutką. Przypadek...? Nie sądzę :)

  W wolnych chwilach lubię słuchać muzyki punkrockowej - bo chcę i dziecięcej - bo muszę, oraz obejrzeć dobry film lub bajkę.
  Nie stronię od różnego rodzaju aktywności fizycznych - nie odmawiam ruchu :). 

   

   

  mgr Aleksandra Korzeniowska

  Magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

  Od wielu lat pomagam pacjentom walczyć z bólem i przywrócić pełną funkcję po urazach. Specjalizuję się w rehabilitacji pacjentów z problemami kręgosłupa i urazami kończyn dolnych w szczególności stawu kolanowego i skokowego. Swoją wiedzę stale i chętnie pogłębiam uczestnicząc w specjalistycznych kursach, sympozjach i szkoleniach.

  Odkąd pamiętam, interesowałam się biologią, medycyną, anatomią  i fizjologią człowieka ogromną satysfakcję czerpię, pomagając pacjentom powrócić do jak najlepszej sprawności. Zainteresowania: medycyna, koszykówka, podróże, wyprawy górskie, dobra książka.

   

  Dr Jagoda Różycka

  Doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, psychodietetyk, trener kompetencji psychologicznych.

  Asystent w Zakładzie Psychologii Zdrowia i Jakości Życia Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Prowadzi także własną praktykę psychologiczną współpracując z osobami w kryzysie psychicznym, trudnościami adaptacyjnymi, chcących dokonać zmiany osobistej i wdrożyć nowe zachowania.

   Dr Anna Brończyk-Puzoń

   Dietetyk kliniczny specjalizujący się w dietoterapii otyłości prostej i wtórnej, zaburzeń metabolicznych oraz wsparciu żywieniowym kobiet w okresie menopauzy. W trakcie trwania studiów prowadziła badania i edukację żywieniową pośród pacjentów poddawanych operacjom bariatrycznym na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej, Bariatrycznej i Medycyny Ratunkowej Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu.

   mgr Sylwia Kościelny